Hledat

Anketa

Zúčastníte se jako divák olympiády v Hradubicích?
 

TOPlist

Je prodáno prvních pár bytů na území Hradubic a město se dostalo do křížku se zákonem. Obyvatelé se bouří proti samotnému prodeji bytů byť za symbolickou cenu. Občany trápí otázka této novostavby v tom směru, že nikdo neví, co bude s novým městem a v případě krachu cenných papírů na burze se bojí o své finance do nemovitosti vložených. Město Hradubice se rozhodlo s novými majiteli bytů vyrovnat mimosoudní cestou a to tak, že všichni dosud nastěhovaní majitelé budou moci v druhém roce obývat své byty bezplatně, nezaplatí tedy na nájmu ani korunu. Tím je vyřešena otázka ceny za nemovitost. Město Hradubice nadále bude do odvolání byty pouze pronajímat a to za částku uvedenou v ceníku u Domů a bytů ve své kategorii na těchto internetových stránkách. Pokud bude mít zájem nájemník nemovitost převést na jiného občana (a případně tak vydělat ňákou kačku), je to samozřejmě možné.

Město Hradubice po dlouhých jednáních konečně přistoupilo k prodeji bytů v prvním hradubickém domě. Byty se prodávají za zavádějící cenu 5,- Kč za bytovou jednotku. Při koupi bytu je též třeba zaplatit nájem na rok užívání bytu a to 50 haléřů za měsíc, tedy 6 korun za rok. Cena nájmu je včetně energií. Bližší informace o prodeji jsou v sekci "Domy a byty". V případě zájmu o byt kontaktujte "Hradubickou realitní kancelář" na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Město Hradubice před časem slíbilo prodávat občanům bytové jednoty v prvním virtuálním sedmipatrovém domě. Prodej bytů bude již brzy spuštěn. Zaváděcí cena za jeden byt bude 10,- Kč. Podmínky prodeje budou upřesněny. Zatím si můžete prohlédnout prostory nového domu v sekci "Domy a byty".

Město Hradubice vypisuje výběrové řízení na stavbu dálnice mezi severní a jižní částí města. Vzhledem k tomu, že Hradubice jsou co do rozlohy největším městem České republiky, bude se jednat o nejdelší dálnici v rámci jednoho města u nás. Zatím je nejdelší dálnice ve městě na území Prahy. Výstavba dálnice je plánována na rok 2008. Pozitivní zprávou pro řidiče je, že na celém úseku dálnice nebude nutná dálniční známka.

Netradiční závod se chystá na druhou polovinu května (19. května 2007). Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl bude společný na půlce cesty. Trať bude mít cca 10 kilometrů. Běží se za každého počasí. (Pozn. redakce: Dovolujeme si upozornit, že v titulku této zprávy je „R“, tedy jde o skutečnout zprávu a skutečný závod. Bližší informace, mapy a registrace na www.ph7.cz.)

More Articles...