Hledat

Anketa

Zúčastníte se jako divák olympiády v Hradubicích?
 

TOPlist

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Novým Aquacentrem se budou moci již za pár měsíců chlubit Kuk-Leny - severní část města Hradubice. Zastupitelé města shodně konstatovali, že městské aquacentrum v severní části města je naprosto nevyhouvující a rozhodli se podpořit tento zajímavý projekt. "O nový personál nebude nouze," říká Petr Hochman, autor tohoto nápadu a dodává, že je již dohodnut s dvěma lázeňskými ze stávajícího aquacentra o migraci a to hned, jak bude nové aquacentrum postaveno a uvedeno do provozu. Obě lázeňské chtějí zůstat v anonymitě, protože se bojí o stávající pracovní místo. Přeci jen - nové aquacentrum zatím nestojí...

Novinky k novému aquacentru sledujte na našem webu Hradubice.cz.

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Pokud čekáte všední Vánoce na blátě v Hradubicích, tak na to zapomeňte! Zatímco v ostatních českých městech bude na Štědrý večer blátivo, Hradubice čekají bílou pokrývku. Jak je to možné? Žádný nepochopitelný přírodní úkaz. Čistá chemie! 24. prosince 2011 od časného rána (v 8:00) vyjedou hradubické technické služby do ulic a budou uměle zasněžovat všechny ulice zapůjčenými sněhovými děly z Krkonoš. Nejvyšší denní teploty jsou očekávány kolem 5 stupňů Celsia, ale i tak by měla sněhová pokrývka vydržet alespoň první svátek vánoční.

Server Hradubice.cz všem přeje krásné bílé Vánoce! :-)

Nádhernou zoologickou zahradu připravují radní města Hradubice. Výstavba by podle všeho měla začít v první dekádě roku 2011. Budeme Vás informovat o dalších novinkách, jen co se k nám dostane více informací.

Dnes (6.4.2010) bylo rozhodnuto o tom, že Hradubice budou hostit celý svět pro zimní Olympijské hry v roce 2014. Hlavní sjezdovka bude např. na Rozárce. ČUS aréna v jižní části města se již příští rok začne přetvářet na rychlobruslařský stadion, kde jako první bude trénovat Sáblíková. V Hradubicích bude jediný takovýto stadion pro celou Českou republiku. Hokojevé zápasy se budou převážně konat na severním stadiónu, méně důležité zápasy se odehrají na jižním Bajkalu v blízkosti současné ČUS arény. Velkou neznámou je zatím to, kde budou probíhat běžkařské závody, ale již nyní se spekuluje o tom, že to bude v novohradubických lesích v blízkosti Koliby.

Město Hradubice dnes získalo statut lázeňského města, když byl nedávno v jižní části objeven Manův pramen, který má blahodárné účiny zejména na léčení ženských chorob. Pramen je mimořádně silný a volně vyvěrá přímo ze země na Masarykově náměstí v jižních Hradubicích (viz foto). Návštěvníci mohou pramen ochutnávat přiložením hrníčku či kelímku k pramenu. Pokud vám nevadí, že budete zacákáni, můžete dát hlavu přímo nad vodotrysk. Je však přísně zakázáno pramen stáčet do kanistrů natož ho prodávat. Odborníci z firmy Veolia hledají na území Hradubic další léčivé prameny. První návštěvnice lázní zde bude možno vidět od srpna 2008.

More Articles...